3D Flash Bellek Üretim Kapasitesini Genişletecek

Bellek çözümlerinde dünya lideri olan Kioxia Corporation, tescilli 3D üretiminin olası genişlemesi için Japonya’nın Iwate Eyaletindeki Kitakami Fabrikasında son teknoloji ürünü yeni bir üretim tesisinin (Fab2) inşasına başlayacağını duyurdu. Flash bellek BiCS FLAŞ. Tesisin inşaatının Nisan 2022’de başlaması planlanıyor ve 2023’te tamamlanması bekleniyor

Yeni Fab2 tesisi, tüm Kitakami Fabrikasının üretim kapasitesini artırmak ve ürün kalitesini daha da artırmak için AI tabanlı son teknoloji üretimi kullanacak ve Kioxia’ya izin verecek. işini organik olarak genişletmek ve bulut hizmetleri, 5G, IoT, yapay zeka, otomatik sürüş ve metaverse’in hızla benimsenmesiyle yönlendirilen flash bellek pazarının orta ve uzun vadeli büyümesinden yararlanmak.

Kitakami Fabrikası’ndaki mevcut Fab1 tesisinin doğu tarafında inşa edilecek olan Fab2 tesisi, depreme dayanıklı bir mimari yapıya ve son teknoloji enerji tasarruflu üretim ekipmanları ve yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanıldığı çevre dostu bir tasarıma sahip olacak. Kioxia, Fab2’nin inşası için sermaye yatırımlarını işletme nakit akışından finanse etmeyi planlıyor.

Başa dön tuşu