Film: Ünlü Bir Sporcunun Katil Olma Hikayesi

Öncelikle Merhaba bu makalede ilginç bir film olayını yazdım sizlere. Film veya dizi olabilir çok eskide izlemiştim şimdi bunu sizlere yazarak paylaşmak istedim.

Sinema, Film, Kamera, Projektör, Filmi, Video, Klibi

VE Film

Aaron Hernandez 6 Kasım 1989 yılında Bristol’de dünyaya gelen ünlü bir Amerikan Futbolu oyuncusuydu. Babası da kendisi gibi geçmişinde ünlü bir Amerikan Futbolcusuydu. Bu nedenle Aaron her zaman babasını kendisine örnek alırdı. Günlük yaşamında oldukça neşeli ve komik birisi olarak tanınırdı. Belalı, insanlarla uğraşmayan kısacası cinayet işleyebilecek birisi gibi görünmüyordu, çevresi onu her zaman iyi bir insan olarak tanıdıklarını belirtmişti.  Amerikan Futbolu oynayan Aaron, bu alandaki başarısını gün geçtikçe arttırdı. İlk profesyonel sözleşmesini de NFL takımlarından New England Patriots ile yapmıştı.  Oldukça başarılı bir kariyeri vardı ve oldukça iyi paralar kazanıyordu.

2013 YILINDA ODİN LLYOD CİNAYETİNDEN TUTUKLANDI

Aaron, Shayana adlı kız arkadaşının kardeşi ile sevgili olan ve aynı zamanda bir Amerikan Futbolcusu olan Odin Lloyd cinayetinden baş şüpheli olarak tutuklandı. Bu olay spor camiasında şok etkisi yaratmıştı. Aaron Hernandez, Odin Lloyd’u evine çok yakın bir arazide silahıyla öldürmüştü. Herkes bu kadar üne, paraya ve kariyere sahip bir adamın, bu kadar neşeli bir adamın nasıl katile dönüştüğünü merak ediyordu.  İşte Aaron’un hayatını katil olacak kadar etkileyen olaylar;

BABASININ ÖLÜMÜNDEN SONRA HAYATI ALT ÜST OLAN AARON HERNANDEZ, ANNESİ YÜZÜNDEN EVİ TERK ETMİŞTİ

Babası Dennis Hernandes, Aaron’un annesi Terri ile kavga etmiş Terri’de Dennis’in kafasına telefon ile vurmuştu. Dennis bu darbe sonucunda basit bir ameliyata girmiş fakat hayatını kaybetmişti. Bunun üzerine hayatı değişen Aaron, babasının ölümünden kısa süre sonra annesinin kuzeninin eşi ile birlikte olduğunu öğrenmesiyle evi terketmişti. Bu olayların üst üste gelmesi ile iyice hırçınlaşan Aaron’un silahlara bir ilgisi olmaya başladı. Arabasına silahlarını koymak için gizli bölgeler yaptırmıştı. Silahları aldığı kişiyi vurma suçuyla da yargılandı fakat bu suçlamadan aklandı. Tüm bunlar olurken aynı zamanda Amerikan Futbolu kariyerinde de çıkış göstermeye devam eden Aaron Florida Üniversitesine kaydoldu. 

AARON’UN CİNAYET İŞLEYECEK KADAR SALDIRGAN HALE GELMESİNDE ÖNEMLİ BİR ETKEN DAHA VARDI

Aaron’un abisi DJ Hernandez Mehmet Öz’ün programında Aaron’un küçük yaşta arkadaşlarının evinde bulunduğu bir sırada cinsel saldırıya uğradığını söylemişti.  Netflix’te yayınlanan belgeseldeki bilgilere göre de, Aaron’un eşcinsel yönelimi vardı. Eşcinsellere karşı bir kültürde doğmanın ona verdiği acıyla baş edemiyordu. Bu yüzden de kimliğini hep saklamak zorunda kalmıştı. Bu durum onu daha da hırçınlaştırmıştı. Öfkesini yenemeyecek duruma gelmişti.

LLOYD CİNAYETİNDEN SUÇLU BULUNDU VE İKİ YIL HAPİS YATTIKTAN SONRA İNTİHAR EDEREK 2017 YILINDA HAYATINI KAYBETTİ

Aaron, Lloyd cinayetinden suçlu bulundu ve tutuklandı. 2 yıl hapis yattıktan sonra intihar ederek hücresinde ölü bulundu. Verilen bilgilere göre Aaron intihar etmeden önce 3 kişiye mektup bırakmıştı. Nişanlısına, kızına ve hapiste tanıştığı erkek sevgilisine..

Ve son sizce film bulsanız izlermiydiniz?

Eğer filmin ismini bilen varsa bizlede paylaşsın yorumlarda lütfen.

Eminim bu film hoşunuza gitti ise Film Dizi katagorimize göz atarak daha çok içerik bulabilirsiniz. Bence kesinlikle bu film netfilix‘de vardır.

Bir Yorum

  1. Cidden İlginç Bir Flim İsmini çok merak ettim cidden 😊

Başa dön tuşu