Transcend Yeni DDR5 DRAM Modüllerini Tanıttı

Transcend, iş ve kişisel bilgisayarları hedefleyen yeni nesil DDR5 DRAM modüllerini tanıttı.

JEDEC standartlarına uygun olarak, Transcend’in DDR5 bellek modülleri hız, kapasite ve güvenilirliği daha da ileri götürerek meta veri tabanına, yüksek performanslı bilgi işlem (HPC) ve sanal ekonomiye çığır açan performansı getirecek.

DDR5 modülü hızına 4800 MT/sn’de başlıyor. Bu önceki modele göre %50’lik bir artış. DDR4 ise 3200 MT/sn.

Güçlü yönleri yalnızca yüksek bant genişliğinde değil, aynı zamanda düşük güç tüketiminde yatmakta. Çalışma voltajı 1,2 V’tan 1,1 V’a düşmüş, bu da genel güç verimliliğini etkin bir şekilde artırıyor. DDR5 ayrıca sistem gücünün daha iyi kontrol edilmesini ve daha yüksek sinyal bütünlüğü sağlayan modül üzerindeki Güç Yönetimi IC ile donatılmıştır. Bu arada, on-die ECC mekanizması, yoğun bilgi işlem uygulamaları için sistem güvenilirliğini yeni bir düzeye taşıyor.

Endüstriyel uygulamalardaki zorlu ortama yanıt olarak, Transcend’in endüstriyel sınıf DDR5 ECC DIMM’leri ve Kayıtlı DIMM’leri 30µ” PCB altın parmakları ve kükürt önleyici teknoloji ile birleştirilmiştir. Bu teknolojiler, bellek modüllerinin çevresel etkilere dayanabilmesini sağlar ve olumsuz veri iletimini garanti eder. büyüyen 5G uygulamaları için sağlam bir temel oluşturmak, 7/24 kurumsal sunucular ve geniş çapta dağıtılan uç bilgi işlem.Tüketici pazarıyla ilgili olarak, son teknoloji bant genişliği ve çift 32 bit aktarım kanalları, profesyonelleri güçlendirmede çok önemli bir rol oynamaktadır. medya editörleri ve oyuncular için devrim niteliğinde aktarım performansı sağlar.

Transcend’in DDR5 bellek modülleri JEDEC standartlarına uygundur. Arabelleğe Alınmamış Uzun DIMM’ler ve SO-DIMM’lerin yanı sıra, ECC DIMM’ler ve Kayıtlı DIMM’ler, daha gelişmiş ve çeşitli uygulamalar için iş müşterilerinin kullanımına açıktır. Şu anda ürünler seri üretim aşamasında ve uyumluluk testleri sürecinde. Profesyonel bir Ar-Ge ekibi, sıkı kalite kontrolü ve istikrarlı ürün tedariği ile Transcend’in yeni nesil DDR5 DRAM modüllerini piyasaya sürmesinin, kuruluşların HPC pazarında daha önce hiç olmadığı kadar iyi sonuçlar vermesine yardımcı olması bekleniyor.

Transcend’in DDR5-4800 DRAM modülleri, sınırlı bir ömür boyu garanti kapsamındadır.

Başa dön tuşu